Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

Zapraszam na dzisiejszy dyżur oraz na spotkanie Mieszkańców Kochanowa

krzysztofsobczak

Jak w każdy wtorek, zapraszam wszystkich zainteresowanych do urzędu gminy w Wieniawie, na mój cotygodniowy dyżur w sprawie skarg i wniosków. Informacje, jakimi dzielicie się Państwo ze mną są źródłem i podstawą do prowadzonych przez samorząd prac i w kreowaniu polityki rozwoju.

Na wczorajszym spotkaniu z Mieszkańcami Korycisk, podsumowaliśmy trzy lata obecnej kadencji samorządu, wskazując na działania inwestycyjne i prace, które udało się zrealizować oraz omówiliśmy konstrukcję budżetu gminy, przedstawiając jednocześnie główne założenia i cele nakreślone na rok 2018. Duże zainteresowanie towarzyszyło prezentacji korytarzy DK S12

Dziś zapraszam na spotkanie z Mieszkańcami Kochanowa, które ze względów organizacyjnych zostanie zorganizowane w siedzibie OSP w Wieniawie, o godzinie 16.00. Dla osób, które z różnych względów nie mogą dotrzeć na spotkanie własnymi środkami lokomocji, zostanie podstawiony bus od godziny 15.15.

W urzędzie Gminy pracujemy nad przygotowaniem kolejnej sesji Rady Gminy, która została zaplanowana na 09 lutego 2018r. Porządek dzienny wynika z konieczności podjęcia stosownych uchwał wynikających ze zmiany prawodawstwa na szczeblu ustawowym, regulującego również sferę samorządową. Dotyczy to m.in.: ustawy o finansowaniu oświaty, ustawy zwiększającej udział obywateli..., taryfy wod-kan i Wody Polskie.

Pracownicy urzędu gminy w dniu dzisiejszym oczyszczają pobocza i odmulają rowy w Rykowie, w kierunku Pogroszyna i Politowa, zgodnie z dyspozycją Mieszkańców złożoną na zebraniach. Przewidujemy,  że prace będą trwały około tygodnia. Prosimy o ostrożną jazdę i pomoc pracownikom w wykonywanych obowiązkach, jeśli zajdzie taka konieczność

 

Życzę miłego i spokojnego dnia

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci