Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

Dzień Kobiet, składam wszystkim czytelniczkom najserdeczniejsze życzenia

krzysztofsobczak

Z okazji Dnia Kobiet, pragnę złożyć wszystkim Paniom, najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń - również tych najskrytszych. Nigdy nie gasnącej nadziei w sercach, miłości w życiu i wiele uśmiechu na każdy dzień, oraz wszelkiej pomyślności i radosnych chwil.

Dziękuję drogie Panie za Waszą obecność każdego dnia. Swoją osobowością i miłym słowem sprawiacie, że każdy dzień staje się piękniejszy i barwny, a przede wszystkim pełny i kompletny. Dziękuję wszystkim babciom, mamom, żonom, siostrom, koleżankom, za troskę, opiekę wiele czułości i delikatności. My, mężczyźni potrzebujemy tej obecności i troski, chociaż nie wszyscy się do tego przyznają.

Niech każdy dzień życia będzie zawsze wypełniony uśmiechem i radością, założenia i plany realizują się bez jakichkolwiek przeszkód, a szczęście i pomyślność nigdy nie opuszcza.

W samorządzie pracujemy w dalszym ciągu nad sprawami organizacyjnymi i planami zarówno w obszarze zamówień publicznych, działań inwestycyjnych czy realizacji zadań w poszczególnych miejscowościach, jakie zamierzamy zrealizować jeszcze w marcu. Niezwykle istotne i ważne są również sprawy związane z przygotowaniem wniosków dotyczących pozyskania środków zewnętrznych na sfinansowanie tych zadań.

Pracownicy urzędu gminy w dniu dzisiejszym kontynuują prace zlecone przez mieszkańców w Wydrzynie w zakresie udrożnienia rowów odwadniających, wycinki samosiejek drzew i krzewów oraz wyrównania dróg.

Dziś wraz z Kierownikami Referatów omówimy konieczne zmiany w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Gminy, które wynikają ze zmiany ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Rozporządzenie weszło w życie 17 maja 2016 r. Zacznie ono obowiązywać bezpośrednio w krajowych porządkach prawnych od 25 maja 2018 r. Rozporządzenie wiązać będzie wszystkich, którzy przetwarzają dane osobowe w związku z prowadzoną działalnością.

Życzę miłego i spokojnego dnia

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci