Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

Dzień Sołtysa, składam Paniom i Panom Sołtysom najserdeczniejsze życzenia

krzysztofsobczak

Serdecznie witam wszystkich czytelników w kolejnym tygodniu marca. Choć za oknem pełnia wiosny, wmyśl prognoz długoterminowych, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Miejmy jednak nadzieję, że nie powróci do nas na zbyt długo.

Powiew wiosny dało się odczuć na koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet i Dnia Sołtysa w Wieniawie. I tym razem Gminne Centrum Kultury i Sportu zadbało o wysoki poziom artystyczny. W koncercie „Dla Przyjaciół” mogliśmy podziwiać Panią Katarzynę Bochyńską Wojdył wraz z Trio Rodzinnym Con Eleganza.

W niedzielę, wziąłem udział w ogólnopolskim spotkaniu Sołtysów w Przysusze. Centralne obchody Dnia Sołtysa rozpoczęła uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Radomskiej JE Ks. Bp Henryka Tomasika. Spotkanie zostało zorganizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Rolnictwa i Starostwo Powiatowe w Przysusze. Gratuluję naszemu Sołtysowi, pochodzącemu z Sokolnik Suchych i tam pełniącemu swoje obowiązki, Panu Markowi Jędrasikowi, odznaczenia, które odebrał z rąk Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela – „Zasłużony dla Rolnictwa”. Jest to podziękowanie za wieloletni trud pracy w rolnictwie oraz za pełnioną obecnie funkcję społeczną.

Z okazji Dnia Sołtysa pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym Sołtysom. Chciałbym życzyć przede wszystkim wytrwałości w pełnionej funkcji, satysfakcji i zrozumienia wśród Mieszkańców oraz realizacji planów i marzeń zarówno tych związanych z pełnionymi obowiązkami samorządowymi jak i tych osobistych. Dziękuję za dotychczasową współpracę i pozostaję do Państwa dyspozycji.

W dniu dzisiejszym pracownicy urzędu, będą realizować zadania związane z porządkowaniem dróg i wyrównywaniem nawierzchni w Kłudnie. Zostaną również przeprowadzone prace porządkowe na boisku Orlik w Skrzynnie.

W Urzędzie Gminy, zaplanowane spotkania z Panem Redaktorek Leszkiem Lombarskim – TVP Historia, przedstawicielem firmy oferującej usługi związane z realizacją zadania 4.3.1 RPO, a o godzinie 12.00, rozpoczyna się Rada Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki w Wolanowie.

Jednocześnie p godzinie 11.30w Nowym Mieście nad Plilicą, odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Żołnierze Wyklęci – Walka o Pamięć i Cześć, na które otrzymałem zaproszenie od organizatorów, Pana Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz Płk Andrzeja Kozery, Dowódcy I Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego

Życzę wszystkim miłego i spokojnego tygodnia

 

 

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci