Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

Wiosna przejmuje stery nad podgodą

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

Wraz z nadejściem kalendarzowej i astronomicznej wiosny, pomimo że każdego dnia na dworze coraz cieplej, mnie dopadła potężna grypa. Z tego właśnie powodu w czwartek i piątek byłem nieobecny w pracy, za co serdecznie przepraszam. Nie mogłem również uczestniczyć w niedzielnych uroczystościach związanych z obchodami Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Radomskiej oraz sobotnim turnieju szachowym w GCK i S w Wieniawie. Dzisiejszy stan mojego gardła i oskrzeli również  nie pozwala na zbyt wiele, ale niestety zadania jakie przede mną w tym tygodniu nie pozostawiają wyboru. Stąd jeszcze dziś o godzinie 15.00, wezmę udział w spotkaniu Radnych Rady Gminy, poświęconym omówieniu projektów uchwał jakie zostały przygotowane na zbliżająca się sesję Rady Gminy, w dniu 29 marca b.r.

Już jutro, jak w każdy wtorek zapraszam na mój cotygodniowy dyżur w sprawie skarg i wniosków w godzinach pracy Urzędu Gminy. Informacje i wnioski jakimi dzielicie się Państwo ze mną podczas wtorkowych spotkań są cenną inspiracją i pomagają kształtować kierunek polityki rozwoju naszej lokalnej społeczności.

W środę w Ministerstwie Energii odbędzie się prezentacja merytoryczna Wieniawskiego Klastra Energii. Wniosek w ramach programu pilotażowego dla klastrów został złożony przez Gminę Wieniawa w Ministerstwie Energii w grudniu ubiegłego roku. Posiadając stosowny certyfikat, będziemy mogli rozpocząć inwestycje w zakresie tzw. zielonej energii (termomodernizacja, wymiana oświetlenia ulicznego, wymiana pieców), korzystając z przewidzianych odpowiednich form wsparcia.

Na czwartek została zaplanowana kolejna sesja Rady Gminy w Wieniawie. Szczegółowy program na naszej stronie www.gminawieniawa.pl. Zachęcamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w sesji

Życzę wszystkim spokojnego, pełnego duchowych przeżyć tygodnia.

 

 

 

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci