Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

Kolejny tydzień kwietnia w samorządzie

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

W dniu dzisiejszym wyjeżdżam do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, by podpisać umowę dotyczącą dofinansowania przez samorząd Województwa Mazowieckiego, zakupu średniego samochodu strażackiego na potrzeby OSP w Wieniawie. Jednocześnie został złożony wniosek dotyczący dofinansowania przez Urząd Marszałkowski, remontu garażu wykorzystywanego przez OSP w Skrzynnie. Dziś również podpiszemy aneks do umowy dotyczący zmiany terminu rozliczenia zadania inwestycyjnego realizowanego przez Gminę Wieniawa w Sokolnikach Suchych, dotyczącego budowy siłowni plenerowej i placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu wokół świetlicy wiejskiej w tej miejscowości.

Już jutro w Publicznej Szkole Podstawowej w Wieniawie, w godzinach od 09.00 do 14.00 odbędą się XIV Spotkania Teatralne, na które w imieniu Dyrekcji placówki zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Ja ze swojej strony, jeśli czas i obowiązki pozwolą, również chętnie wezmę udział w spotkaniach.

Jutro jak w każdy wtorek zapraszam na mój cotygodniowy dyżur w sprawie skarg i wniosków, do urzędu gminy w Wieniawie. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału i wspólnej rozmowy na temat funkcjonowania i działalności samorządu oraz w indywidualnych sprawach.

Także jutro w godzinach południowych organizujemy spotkanie Kierowników i Dyrektorów jednostek organizacyjnych Gminy Wieniawa, na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu danych osobowych, w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących RODO. To już ostatnie tygodnie na przygotowanie procedur, ponieważ przepisy zaczynają obowiązywać od 25 maja 2018r.

Na naszych stronach BIP zostały opublikowane zapytania ofertowe dotyczące, m.in.: Koncepcji kanalizacji Gminy Wieniawa, aktualizacji i uzupełnienia Gminnego Rejestru Zabytków, zakupu serwera i infrastruktury do serwerowni oraz Planu Organizacji Ruchu na terenie Gminy Wieniawa. Zachęcamy do składania aplikacji i udziału w prowadzonych postępowaniach ofertowych

W przygotowaniu kolejny marcowo – kwietniowy numer naszego samorządowego czasopisma. Zachęcam do przesyłania materiałów, które ubogacą nasze wydawnictwo, również przez mieszkańców i czytelników. Udostępniany adres mailowy: gazeta@gminawieniawa.pl, na który mogą Państwo przesyłać swoje prace oraz fotografie, które ukażą się w dwumiesięczniku „W Gminie Wieniawa”.

Pracownicy wykonujący zadania z zakresu prac porządkowych, będą w dniu dzisiejszym pracować przy odmuleniu odcinka rowu w Woli Brudnowskiej oraz prowadzić prace porządkowe przy drogach gminnych.

Życzę wszystkim miłego i udanego tygodnia oraz spokojnego dnia

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci