Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

07 maja 2018r.

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

Pierwsze dni maja w samorządzie chcę poświęcić na przygotowanie pozostałych zadań w zakresie realizacji uchwały budżetowej na 2018 rok. Choć większość zaplanowanych do realizacji inwestycji jest już rozpoczęta, do wykonania pozostały mniejsze, choć nie mniej ważne prace, takie jak place zabaw czy opracowanie dokumentów związanych z opieką nad zabytkami, koncepcją kanalizacji gminy, planem organizacji ruchu na drogach gminnych, itp..

Trwa realizacja inwestycji dotyczącej przebudową centrum Sokolnik Suchych, gdzie obok miejsc parkingowych, zostanie wybudowana siłownia plenerowa i plac zabaw. Wcześniej został odnowiony i wyremontowany budynek świetlicy zarówno wewnątrz obiektu, jak i jego elewacja frontowa i dach.

Dobiegają również końca prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w Wieniawie. Do położenia pozostał jeszcze kolektor pod ulicą Starowiejską, gdzie już wkrótce rozpoczną się wykopy. Jednocześnie na zakończonych już odcinkach, będzie sukcesywnie odnawiana nawierzchnia, w miarę osiadania grantu. Został już rozpisany przetarg na przebudowę ulicy Kasztanowej w Wieniawie. Szczegóły na naszych stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Zachęcamy oferentów do składania aplikacji.

Jutro, jak w każdy wtorek pełnie dyżur w sprawie skarg i wniosków, na który zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Dziś i w kolejnych dniach będą kontynuowane prace w Zawadach związane z poprawą stanu nawierzchni dróg.

W związku z awarią sieci wodociągowej przy ulicy Przytyckiej, w dniu dzisiejszym w okolicach przejazdu  kolejowego będą prowadzone prace związane z jej usunięciem. Niniejszym mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody. Jednocześnie zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników ruchu, o ostrożną jazdę, i szczególną ostrożność w miejscu prowadzenia prac.

W Urzędzie Gminy w dniu dzisiejszym przygotowujemy harmonogram prac na miesiąc maj, w zakresie zamówień publicznych, terminarza prowadzonych postępowań oraz przygotowania kolejnych wniosków o dofinansowanie realizacji poszczególnych inwestycji

W najbliższy piątek, o godzinie 08.00 organizujemy spotkanie z Sołtysami w celu zaplanowania prac porządkowych w poszczególnych sołectwach, zarówno w zakresie dróg, jak i innych wskazanych przez Panie i Panów Sołtysów zadań.

Życzę miłego dni i udanego tygodnia, wszystkim czytelnikom© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci