Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

08 maja 2018r.

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

Dziś jak w każdy wtorek czekam na wszystkich zainteresowanych w Urzędzie Gminy w Wieniawie. Jestem do Państwa dyspozycji do godziny 15.30, w ramach cotygodniowego dyżuru w sprawie skarg i wniosków. Serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców i interesantów z poza terenu gminy. Proszę aby w pozostałe dni tygodnia, uzgadniać wcześniej termin wizyty pod nr Tel 48 673 00 01 (Sekretariat), ponieważ z uwagi na dużą ilość obowiązków służbowych, realizowanych również poza Urzędem Gminy, mogę być niedostępny.

W dniu dzisiejszym zostanie opublikowany przetarg dotyczący przebudowy dróg gminnych, na które chcemy uzyskać dofinansowanie z Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej, pt: „Przebudowa dróg gminnych w Gminie Wieniawa”. W ramach wniosku zawarte zostały następujące odcinki dróg: Skrzynno, ul Młynarska, do boiska Orlik i SUW, Żuków (od Gaju w kierunku Skrzynna), Kamień (Od Skrzynna w kierunku Kamienia), Pogroszyn (Od rzeki Jabłonica w kierunku świetlicy), Jabłonica, ul. Spokojna. Ponadto wniosek obejmował również przebudowę ulicy Kasztanowej w Wieniawie, jednak przetarg na tą inwestycję został już ogłoszony wcześniej.

W najbliższy piątek, o godzinie 08.00, w siedzibie Urzędu Gminy w Wieniawie, odbędzie się spotkanie z Sołtysami z terenu Gminy Wieniawa, poświęcone organizacji prac porządkowych w poszczególnych sołectwach, ponadto Panie i Panowie Sołtysi zapoznają się z przyjętym przez Radę Gminy dokumentem Strategii Rozwoju Gminy Wieniawa na lata 2018-2032 oraz przeprowadzą dyskusję na temat funduszu sołeckiego, implementowanego w tym roku w Gminie Wieniawa.

Jak wspominałem w jednym z wcześniejszych wpisów, w dniu jutrzejszym o godzinie 9.15, w siedzibie Ministerstwa Energii w Warszawie, odbędzie się konferencja podsumowująca I konkurs dla klastrów energii, w której wezmę udział. Mam nadzieję, że wniosek Gminy Wieniawa dotyczący Wieniawskiego Klastra Energii zostanie pozytywnie rozpatrzony i otrzymamy Certyfikat, który pozwoli na ubieganie się o dodatkowe środki na tzw. zieloną energię (wymiana pieców, termomodernizacja budynków, rozbudowa sieci ciepłowniczej, fotowoltaika)

Zauważamy akty dewastacji na nowo wymienionej barierze ochronnej, na moście w ciągu ulicy Słonecznej, na rzece Radomce. Prosimy o zwracanie uwagi na przebywające w obrębie mostu osoby, a w przypadku zauważenia aktów dewastacji, interwencję na Policji lub w Urzędzie Gminy.

 

Życzę wszystkim czytelnikom miłego i spokojnego dnia

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci