Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

10 maja 2018r.

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

Jest mi niezmiernie miło, że mogę z Państwem podzielić się na progu dzisiejszego dnia bardzo dobrą i sympatyczną informacją. Wieniawski Klaster Energii Odnawialnej, uzyskał Certyfikat Ministerstwa Energii. Spośród 114 złożonych wniosków wraz ze strategią rozwoju, certyfikat otrzymały 33 klastry. Również Klaster Energii Powiatu Przysuskiego, którego jesteśmy partnerem uzyskał Certyfikat. Jest to ważna informacja, ponieważ w ramach klastra będziemy mogli realizować inwestycje i pozyskiwać środki zewnętrzne na termomodernizację budynków, wymianę kotłów i rozbudowę sieci ciepłowniczej na terenie Gminy. Wraz z Panem Starostą Marianem Niemirskim, odebraliśmy w dniu wczorajszym Certyfikaty dla Klastrów na spotkaniu zorganizowanym w Ministerstwie Energii, poświęconym odnawialnym źródłom energii w Polsce. Certyfikat dla klastra otworzy również pole do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy klastrami, zarówno z terenu województwa mazowieckiego jak i innych województw. Certyfikat otrzymały również takie gminy jak Baligród, Rytro, Zgorzelec, Siedlce, Przechlewo, Nowy Targ, Końskie. Mam nadzieję, że dalszy rozwój klastra i systematyczne zwiększanie ilości partnerów, zarówno osób fizycznych, prawnych, jak i instytucji, pozwoli na coraz ciekawsze inicjatywy i inwestycje w zakresie OZE jak i szeroko rozumianej zielonej energii.

W dniu dzisiejszym została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Gminy w Wieniawie, w związku z rezygnacją z funkcji przewodniczącego i członka komisji, Radnego Rady Gminy, który dotychczas pełnił tą funkcję. Sesja została zaplanowana na godzinę 14.00.

Począwszy od dnia dzisiejszego, rozpoczynamy koszenie poboczy przy drogach gminnych. Prace będą realizowane systematycznie w poszczególnych miejscowościach i potrwają około tygodnia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu tymi odcinkami dróg, ma których realizowane są prace.

Z uwagi na postępujące prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w Wieniawie, występują utrudnienia związane z czasowym wyłączaniem z ruchu części ulic. Dodatkowo stan nawierzchni na ulicy kasztanowej wymaga interwencji i prac związanych z jej wyrównaniem. Prace związane z uzupełnieniem ubytków i wyrównaniem dołów, rozpoczną się jeszcze w dniu dzisiejszym. Ponadto został już rozpisany przetarg na przebudowę ulicy Kasztanowej. Rozstrzygnięcie postępowania przetargowego będzie miało miejsce w dniu 17 maja 2018r., Mam nadzieję, że jeszcze w maju lub na początku czerwca,  uda się rozpocząć prace związane z przebudową ulicy. W ramach inwestycji zaplanowano wymianę oświetlenia ulicznego, kanalizację burzową oraz budową chodników po obu stronach ulicy i wymianę nawierzchni pasów ruchu.  Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę oraz zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prac.

Życzę miłego i spokojnego dnia

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci