Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

24 maja 2018r.

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

Trwają przygotowania do negocjacji z Firmami, które zainteresowane są przebudową ulicy Kasztanowej w Wieniawie. Chcemy aby prace rozpoczęły się jak najszybciej, ponieważ jest to ważna arteria komunikacyjna jeśli chodzi o dojazd do szkoły oraz posesji zlokalizowanej przy samej ulicy Kasztanowej. W zakres prac wchodzi wybudowanie kanalizacji burzowej, nowej linii oświetlenia ulicznego, wybudowanie chodników oraz ciągu jezdnego. Przepraszamy za uciążliwości związane z przejazdem ulicami, na których prowadzone są prace związane z budową sieci kanalizacyjnej, oraz utrudnienia komunikacyjne.

Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej www.gminawieniawa.pl , na której znajdziecie Państwo wiele ciekawych artykułów i informacji z życia samorządu oraz relacje z imprez i wydarzeń kulturalnych. Ponadto jest to najszybsza najlepsza droga przekazywania informacji dla Mieszkańców.

Od 25 maja do 02 czerwca przebywam na urlopie wypoczynkowym, wszelkie pilne sprawy proszę kierować do Zastępcy Wójta i Kierowników Referatów Merytorycznych Urzędu Gminy.

W dniu dzisiejszym mija termin składania ofert w przetargu dotyczącym przebudowy dróg gminnych. To jedna z większych inwestycji bieżącym roku, a do przebudowania w ramach programu mamy około 5 km dróg.

Zapraszamy na II spotkanie poświęcone budowie drogi ekspresowej S12, która będzie przebiegała przez teren Gminy Wieniawa. Spotkanie odbędzie się w dniu 6 czerwca 2018 roku w Strażnicy OSP w Wieniawie o godz. 13.00

Ponadto z otrzymanych informacji ze względu na negatywne opinie, znaczne konflikty przyrodnicze, społeczne oraz ekonomiczne zaprzestano prac nad wariantem nr 3 brązowym, zlokalizowanym w południowej części gminy. W związku z tym jako nowo rozpatrywany przebieg pojawił się wariant 4 niebieski, który zostanie zlokalizowany po południowej stronie istniejącej drogi krajowej nr 12.

Przypominam, że obecnie brane są pod uwagę trzy warianty przebiegu drogi, nie został jeszcze wybrany i wyznaczony wariant, który będzie realizowany. W chwili obecnej budowa może być prowadzona zarówno wariantem żółtym,, czerwonym jak i niebieskim. Nie ma jedynie wariantu brązowego, który został zastąpiony właśnie niebieskim.

 

Życzę miłego i spokojnego dnia

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci