Menu

Blog Wójta Gminy Wieniawa

Informacje z życia samorządu

03 września 2018r.

krzysztofsobczak

Dzień Dobry

Pomimo, że rozpoczęła się już kampania wyborcza, a do wyborów pozostało tylko 47 dni, w samorządzie trwają prace, jakie zostały zaplanowane na bieżący miesiąc. W trakcie realizacji jest przebudowa ulicy Kasztanowej w Wieniawie, oraz przebudowa dróg w Rykowie i Pogroszynie. Wkrótce rozpoczną się prace w Skrzynnie. Zakończyło się również postępowanie przetargowe w zakresie przebudowy drogi gminnej w Kochanowie, inwestycji współfinansowanej ze środków FOGR.

Jutro jak w każdy wtorek zapraszam na mój cotygodniowy dyżur w sprawie skarg i wniosków, w godzinach pracy urzędu.

U progu nowego roku szkolnego pragnę złożyć wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Uczniom, szczególnie najmłodszym, którzy rozpoczynają naukę w naszych placówkach sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Życzę również sukcesów w realizacji założeń, osiąganiu wyznaczonych celów, a jednocześnie wiele satysfakcji, stanowiącej jednocześnie inspirację do dalszych działań. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynację.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom , życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.

Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Rodzice,  stojąc na straży praworządności, mając na uwadze dobro wspólne, wyrażone również jako dbałość o przyszłość placówek oświatowych w Gminie, w tym Przedszkola Publicznego w Wieniawie, a zarazem w trosce o dobro dziecka, na podstawie licznych skarg Rodziców, Grona Pedagogicznego, oraz opinii Mazowieckiego Kuratora Oświaty, podjąłem decyzję o odwołaniu Pani Jadwigi Porczyńskiej ze Stanowiska Dyrektora Przedszkola Publicznego w Wieniawie.

W związku z szeregiem obowiązków jakie jeszcze przede mną, przepraszam za przerwy w prowadzeniu bloga. Mam nadzieję, że przekazywane na naszych stronach internetowych informacje, są dla Państwa wystarczające by zapewnić odpowiedni poziom informowania Mieszkańców o działaniach i funkcjonowaniu samorządu.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

Komentarze (4)

 • Gość *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dlaczeg firma wchodzi robiaca odwierty pod droge ma jakies zezwolenia na wejscie na dzialki prywatne

 • krzysztofsobczak

  Dzień Dobry
  Każde czynności, jakie wykonywane są na działkach prywatnych, takie m.in. jak odwierty geologiczne wymagają poinformowania i zgody właściciela. Z treści wpisu domyślam się, że chodzi o korytarze S12, więc szczegółowych informacji w przedmiotowym zakresie udzieli firma Multiconsult Polska Sp. z o.o., 53-673 Wrocław, ul. Zelwerowicza 20. Z informacji jakie do mnie docierają od Mieszkańców, obecnie odwierty prowadzone są w obszarze wszystkich trzech wytyczonych wariantów, jednak oficjalnej korespondencji w tym zakresie samorząd nie posiada, ponieważ nie jest stroną w sprawie.

 • Gość: [gość2] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Witam, Panie Wojcie, kiedy rozpocznie się remont przedszkola? Czy
  w tegoroczną zimę nasze dzieci znowu będą marzły?

 • Gość *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Witam. Na wczorajszym spotkaniu mieszkańców Wieniawy zapytałam Pana Wójta co dalej z przedszkolem i jak Pan Wójt wyobraża sobie dalej losy dzieci przy - 20 stopni na dworzu i tych prl- owskich oknach jakie są w przedszkolu. Pan Wójt oznajmił że okna będą wymienione do okresu grzewczego. Jak się to Panu uda? Skoro to tylko 2 max 3 miesiące? Wójt odpowiada uda się zależy mi na dzieciach żeby nie marzły. Więc trzymam Pana za słowo i czekam na pracę ale tak jak zaznaczyłam nie wyobrażam sobie prac remontowych w godzinach 8- 13 kiedy to są w przedszkolu wszystkie dzieci a podstawa programowa u 6 Latków powinna być przeprowadzona w spokoju bez hałasu by mogły się skupić. Nie wyobrażam sobie takiej samej zimy jak w tamtym roku. W przeciwnym razie zapraszamy Pana i zastępców by jeden cały dzień spędzili w temperaturze 15 stopni a z łazienki korzystali po przejściu całego lodowatego korytarza a nasze maluchy w ciepłym budynku gminy. Proszę Pana Wójta o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

© Blog Wójta Gminy Wieniawa
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci